Registrovat se
Kvůli lepšímu uživatelskému prožitku je zapotřebí mít zařízení otočené na výšku.
Předchozí
Další
Život dětem o.p.s.
Život dětem o.p.s.
358
Děkujeme za pomoc Adámkovi, díky Vám může stále rehabilitovat
Přehrát
Pro více informací scrolluj dolů
Seznam videí
Děkujeme za pomoc Adámkovi, díky Vám může stále rehabilitovat
Podpořilo 45 patronů
Cíl dosažen
Život dětem o.p.s.
Život dětem o.p.s.
358
Děkujeme za pomoc Adámkovi, díky Vám může stále rehabilitovat
Podpořilo 45 patronů
Cíl dosažen
Společně jim pomůžeme #nadobro
Co se nám povede, když získáme dostatek patronů?
Tady je příběh Adámka, velkého bojovníka, kterému chceme nyní pomoci.
Součásti pomoci je také možnost pravidelně podporovat děti, které jsou na tom velmi podobně.

Adámek začal mít velké problémy už druhý den po narození.
Chlapeček z ničeho nic zrychleně dýchal, což vyděsilo maminku i lékaře.
Ti ihned zjišťovali, co se děje a další den měli jasno. U Adámka objevili vzácné propojení žilního a tepenního oběhu v mozku, kterému se říká cévní malformace. Je to velmi vzácné, život ohrožující onemocnění. Proto musel chlapeček ihned na operaci, bez které by mohl umřít. Po operaci se u něho objevilo masívní krvácení v mozku, což se u tohoto onemocnění stává a Adámek musel na další operace. Dlouhé dva měsíce bojovali v nemocnici o jeho život a nikdo nevěděl, jak to dopadne. Pro rodiče to bylo hodně těžké období.
Maminka synovi nosila denně odstříkané mléko a doufala v zázrak. Nakonec Adámek svůj boj vyhrál a rodiče si ho odvezli domů. Postupem času poznávali, jak moc Adámka nemoc poznamenala.
Ani lékaři netušili, co všechno Adámka čeká, zda zůstane nehybně ležet v posteli zcela odkázaný na pomoc ostatních nebo zda bude jednou třeba chodit. Mamince doporučili cvičit Vojtovu metodu a časté speciální neurorehabilitace. A tak se dala maminka do práce, protože věřila, že Adámek je velký bojovník. A úspěch se nakonec dostavil. Adámek začal chodit, sice až ve třech letech, ale povedlo se to. Levou nožičku trochu tahá za sebou, ale maminka věří, že i to se časem zlepší. S mluvením je taky potíž, Adámek řekne pouze pár slov, protože nemoc narušila centrum řeči. Maminka musí svého chlapečka neustále hlídat, protože se nesmí uhodit do hlavičky. To by mu mohlo velmi ublížit. A proto má ve školce asistenta. Navíc mu hrozí epileptické záchvaty. Přes všechna trápení je rodina vděčná, že Adámek tento svůj náročný osud zvládl. Vždyť na začátku lékaři vůbec nevěřili, že z Adámka vyroste usměvavý, šikovný kluk, který toho tolik zvládne.
Chci pomoci